Red Hat przejął firmę CoreOS

Red Hat poinformował o podpisaniu umowy o przejęcie firmy CoreOS

Końcem stycznia Red Hat poinformował o podpisaniu umowy o przejęcie firmy CoreOS, dobrze zapowiadającego się gracza na rynku rozwiązań kontenerowych Kubernetesa.

CoreOS to firma informatyczna, która oferuje rozwiązania obejmujące:
•    Tectonic – zautomatyzowaną i hybrydową platformę Kubernetes dla przedsiębiorstw
•    Container Linux – lekką dystrybucję systemu Linux, która zapewnia automatyczne aktualizacje i jest zoptymalizowana pod kątem obsługi kontenerów
•    Quay – gotowy do użycia kontener w przedsiębiorstwie
Misją firmy CoreOS jest “poprawa bezpieczeństwa i niezawodności Internetu” poprzez umożliwienie “firmom bezpiecznego i niezawodnego uruchamiania aplikacji w każdym środowisku”.

Google i Red Hat są dwoma najważniejszymi korporacyjnymi współpracownikami Kubernetes, natomiast CoreOS jest głównym źródłem wkładu, jeśli chodzi o podstawowe komponenty. Przechowuje również wartości kluczy rozproszonych dla Kubernetes.
CoreOS wspiera również inne projekty Cloud Native Computing Foundation (CNCF), takie jak Prometheus i rkt. Jest częścią zarządu CNCF z Red Hat.
CoreOS i Red Hat są również założycielami inicjatywy Open Container Initiative (OCI),  pomogli w opracowaniu specyfikacji środowiska wykonawczego kontenerów OCI i specyfikacji formatu 1.0.
Komercyjne produkty CoreOS uzupełniają istniejące rozwiązania Red Hat, z tego względu obie firmy podjęły decyzję o współpracy. Red Hat zamierza rozwinąć chmurę hybrydową dla współczesnych aplikacji aplikacji obciążeń roboczych wykorzystując swój OpenShift z komplementarnymi funkcjami CoreOS.

Dodanie technologii CoreOS i zespołu do rozległej już wiedzy Red Hat z Kubernetes, w ogólnym kontekście hybrydowego IT, daje dziś prawdopodobnie najbardziej wiarygodną i wszechstronną nowoczesną infrastrukturę dla przedsiębiorstw. Gdy cały ekosystem kontenerów dojrzeje, dominacja Red Hata powinna stać się silniejsza.

 

Źródło: https://www.redhat.com/en