Windows 10 1709 jest w końcowej fazie wdrożenia

Aktualizacja systemu Windows 10 1709, znana również jako: “Aktualizacja Fall Creators”, znajduje się teraz w końcowej fazie wdrożenia

Ta informacja została podana we czwartek przez John Cable’a, dyrektora ds. Zarządzania programami do obsługi i dostarczania systemu Windows.
Wersja ta, jest przez Microsoft określana jako gotowa do wdrożenia po przetestowaniu u użytkowników końcowych.
W przypadku organizacji, każda aktualizacja systemu Windows 10 (zwana “kanałem”, teraz zwana “wersją”) jest obsługiwana przez maksymalnie 18 miesięcy. Aktualizacje nie dotrą jednak do implementacji systemu Windows 10, które nie są obsługiwane, ponieważ nie podlegają one monitorowaniu, za pomocą którego przesyłane są informacje dotyczące najnowszych wydań Windows.
Organizacje mają dostęp do gotowej aktualizacji systemu Windows 10 1709, ale muszą jeszcze poczekać kilka dni, jeśli chcą zainstalować oprogramowanie instalacyjne ISO firmy Microsoft, które jest zwykle używane do nowych instalacji na komputerze. ISO lub “odświeżone media” pojawią się 22 stycznia, jak wskazuje Microsoft.

W październiku Microsoft doradzał profesjonalistom z branży IT, że system Windows 10 ISO pojawia się teraz jako jedna wersja dla wersji Pro, Enterprise i Education. Specjaliści IT muszą odnotować odpowiedni indeks obrazów w sekwencjach zadań, aby wdrożyć odpowiednią wersję.

Jeżeli korzystający z systemu Windows, posiadają usługę Windows Update, aktualizacje systemu dotrą na urządzenia użytkowników końcowych automatycznie. Oczekuje się, że nastąpi to po 18 stycznia. Microsoft podkresla,że aktualizacja oprogramowania wbudowanego w procesor będzie również niezbędna do ochrony urządzeń.

 

Źródło: https://rcpmag.com/articles/2018/01/12/windows-fall-creators-update-full-availability.aspx